Podmínky prodeje

Vysvětlivky:
VOLNÝ – mládě je zatím volné, přijímám rezervace
PŘEDBĚŽNÁ REZERVACE – někdo o mládě projevil zájem, ale s pořízením konkrétního jedince váhá, v tomto případě přijímám další náhradní zájemce
REZERVACE – mládě je zamluveno, nový budoucí majitel má o něj vážný zájem, je zaplacena záloha nebo plná cena
 
 
1) Pravidelný kontakt po celou dobu rezervace

Se zájemci, kteří si v naší chs zamluvili mládě, pravidelně udržuji kontakt– nejčastěji přes email, ale také telefonicky. Kromě zveřejňování informací a fotek na stránkách posílám každému „speciální“ fotky a info o pokrocích jak daného mláděte, tak celého vrhu. Z komunikace s daným člověkem se zárověn ujištuji, že má o mládě opravdu stálý a vážný zájem, pokud tomu tak není, lze to z konverzace (nebo spíše nekonverzace) snadno poznat a v takovém případě si nárokuji rezervaci zrušit (pokud zájemce opakovaně nereaguje).

2) Účel pořízení mláděte

Velmi ráda pomohu s výběrem mláděte, většinou rozhoduje barva mimča, ale mnohdy je důležitá i povaha, zvláště pokud jde křeček k dítěti. Všechna mláďata jsou zvyklá na každodenní kontakt a na ruku, ale vždy jsou ve vrhu některá malinko klidnější, některá živější , zkrátka jedná se o nějaký vrozený základ. Většina mláďat jde na mazlíčky, některé putují do jiné chs. V žádném případě neprodám křečka někomu, kdo jej plánuje bez jakýchkoliv znalostí chovu "množit". Také neprodám mládě před 4. týdnem věku. Ani proto, že máte zrovna cestu a hodilo by se to dříve, ani proto, že má Vaše dítě ten den narozeniny. Mláďata musí být do 4. týdne věku u matky. 

3) Vhodné podmínky

Před tím, než někomu mládě prodám, mám právo si zjistit, zda je zájemce "vhodným kandidátem". Vyžaduji po zájemcích zejména pořízení dostatečně prostorné ubikace a její vhodné vybavení (jak má ubikace vypadat se dočtete zde, min. rozměr 60x40cm). Křeček syrský je mnohem větší než křeček džungarský nebo myška, logicky mu tedy malá klícka nebude stačit a bude se v ní trápit. Většina klecí, které lze vidět ve zverimexech je bohužel pro syráky malá nebo nevhodná. Po zájemcích požaduji fotografie připravené ubikace. V případě, že se zájemce bude vzpírat a budu mít dojem, že je nedůvěrohodný, mohu rezervaci zrušit. S výběrem ubikace samozřejmě zajemcům ráda poradím. 

4) Záloha

Bohužel, setkala jsem se s mnoha zájemci, kterým nedělalo problém mě po celou dobu rezervace držet v domění, že mají o mláďátko vážný zájem, přesto, že si již nějaké pořídili jinde nebo si to prostě rozmysleli. Místo toho, aby mě vyrozuměli o tom, jak se věci mají, až do odběru, který se samozřejmě nikdy neuskutečnil, mlžili. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla, že zájemci, kteří mají u nás mládě rezervováno, na něj složí zálohu, a to k 3.týdnu věku mláděte, ve výši 100 Kč. Záloha je nevratná. Tento krok jsem neučinila kvůli pěnězům, ale z principu. Jsem ochotná akceptovat vážné důvody zrušení rezervace, to je ale čistě na mém uvážení.

Důvody, kdy mohu zrušit rezervaci:
- nekomunikace
- nevhodná ubikace
- pořízení za účelem množení
- nezaplacená záloha